11 Mart 2014 Salı

Kardeşim


Kardeşim.
Büyük acılar atlattın, canın yandı; ama şimdi huzurlusun. Uyuyorsun. Uyu kardeşim. Çok istedik uyanmanı, uçurtma uçurmanı, umutlarının peşinden koşmanı, kitaplar okumanı, okulunu bitirmeni, halay çekmeni, ekmek almanı, kahvaltıya arkadaşlarını çağırmanı... İzin vermediler kardeşim, seni bizden ayırdılar. Günlerdir sen orada, biz burada bekledik. Bizim direnişimiz ne ki, seninkinin yanında? Bekledik öylece güzel kardeşim. Uyanabilseydin, şu lanet olası dünyada, kaybettiklerimizden sonra ilk defa yüzümüz gülecekti. Olmadı kardeşim. Sen de yoruldun, 16 kiloluk bedenin bu kadar dayanabildi.

Kardeşim,
Duydun mu dışarıdan gelen sesleri? Ülkenin her yanından adını bağıran insanları gördün mü? Adını verdiğimiz yerleri beğendin mi? Bedavaya ekmek dağıtan fırıncıları tanıdın mı? Okuyabildin mi sana yazdığımız mektupları?

Kardeşim,
Seni hiç tanımadan senin için ağlayan binlerce insanı hissettin mi? Hisset kardeşim, huzurla uyu. Çünkü bunu hissedersen seni ASLA unutmayacağımızı anlayacaksın. Seni asla unutturmayacağız kardeşim.

Kardeşim,
Sen hepimizin kardeşisin, Allah uğurunu senden eksik etmesin. Allah'ın adaletinden şüphem yok, yarın veya seneler sonra, göreceksin kardeşim. Göreceğiz kardeşim. Gün her zaman onların günü değil. Zalim, bedelini ödeyecek.

Kardeşim.
Hoşça kal.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder